Vaizdo rezultatas pagal užklausą „sveikiname“

 

Sveikiname Ričardą, kuris rajoniniame pradinių klasių  mokinių raiškiojo skaitymo konkurse "Eilės vaikystei ir Lietuvai" tapo vienu iš geriausių skaitovų.

                                  Valio!

 

Kovo 7 d. gimnazijoje vyko pradinių klasių mokinių skaitovų konkursas "Eilės vaikystei ir Lietuvai". Mūsų klasės du drąsiausi ir šauniausi mokinukai dalyvavo šiame konkurse. Tai Urtė ir Ričardas. Nuoširdžiausiai ačiū tariame jiems už drąsą ir puikiai padeklamuotus eilėraščius. Žiūri komisijos teigimu, Ričardas 3-4 klasių grupėje iškovojo I vietą. Sveikiname ir linkime sėkmės tolimesniame etape. Šį ketvirtadienį, kovo 9 d., jis važiuos į Rokiškį. Sėkmės!

 

Akimirkos iš renginio.......

    .......Sakykite, kokie vaikai nemėgsta vaisių? Tik ne trečiokai! Penktadienį (vasario 24 d.) jie visi iš namų atsinešė kuo įvairiausių vaisių.Padedant sveikatos specialistei Neringai vaikai gamino pačias skaniausias salotas. Visus darbus  atliko patys: plovė, pjaustė, maišė ir........valgė. Kiek dau energijos ir vitaminų buvo jų pačių pasigamintose salotose.

Akimirkos............

 

  Kelionė į Vilnių

Aktyviausi Gintaro Steponavičiaus paramos fondo nacionalinio projekto ,,Tie šaunūs mūsų seneliai!“ 3-6 klasių dalyviai š.m. vasario 23d. gavo puikią dovaną – nemokamą ekskursiją į mūsų šalies sostinę Vilnių. Mokiniai susipažino su Lietuvos valdovų rūmais, daug sužinojo apie šlovingą mūsų šalies praeitį, dalyvavo edukacinėse programose „Simbolių paslaptys“ ir „Vėrinys iš praeities. 3-4 klasių mokiniai  pasigamino  pakabutį iš spalvoto modelino ir jame sugalvoto ar žinomo simbolio, o penktokai ir šeštokai  susivėrė vėrinį iš spalvotų stiklo karoliukų.Vėliau vaikai dalyvavo  ekskursijoje „Legendos ir mistikos“,  aplankė Vilniaus senamiestį.

Nors gamta nelepino, lijo lietus ir mažai švietė saulutė, bet pilni pačių geriausių įspūdžių,  laimingi grįžome į Obelius.

 

Akimirkos iš kelionės.......

2016 - 2017 m.m.

Sausio 18 dieną Obelių mokyklos-darželio mokinukų laukė staigmena-,,Kūrybinių partnerysčių“ programos projektų pradžios šventė. Jos metu reikėjo keliauti pažintiniu labirintu ir jame atrasti net 10 stotelių, kuriose jų laukė įdomios užduotys. Komandoms kelią rasti padėjo tėveliai: Danguolė Plikelienė, Ligita Piragienė, Kristina Krankelytė, Vilma Budreikienė, Daiva Pupelienė, Danguolė Kelečienė, Jūratė Seckaja, Onutė Šablinskienė. Tik teisingai atlikę užduotis, vaikai galėjo labirintu keliauti toliau. Užduotys buvo įvairiausios: išspręsti kryžiažodį, pasitikrinti žinias apie Lietuvą, atlikti matematinius veiksmus, sudėti iš atskirų eilučių eilėraštį, perskaityti jiems skirtą žinutę anglų kalba, kuri užrašyta įvairiais simboliais, įveikti estafetę. Trys stotelės buvo ypatingos, nes jose vaikai sutiko jiems nepažįstamus žmones, ,,Kūrybinių partnerysčių“ projekto kuriančius praktikus: muzikantą, perkusininką Martyną Sučylą, aktorę Brigitą Arsobaitę ir architektę Jurgitą Jakubauskaitę. Jie vaikams skyrė labai nelengvas, bet įdomias užduotis. Martynas Sučyla mokė vaikus groti afrikietiškais būgnais. Įvairūs būgnų ritmai skambėjo visoje mokykloje! Jurgita Jakubauskaitė piešė su vaikais mokyklos aplinkas, diskutavo, koks langas, siena, stalas turėtų būti mokykloje. Šioje stotelėje paaiškėjo, kad smagiausia būtų, jei mokykloje būtų daug šokolado, net langai galėtų būti šokoladiniai...

„Ar nematėt kiškio?”- vis klausė aktorė Brigita. Vaikai pirmą kartą vaidino prieš kamerą įvairiausius personažus, kurie atsakinėjo ne tik į šį, bet ir daugybę kitų klausimų.

Įveikę visas užduotis, vaikai pateko į paskutinę - ,,Nuopelnų“ stotelę, kurioje jų laukė juvelyrė, kūrybos agentė Jurgita Bugailiškienė. Ji įteikė visų klasių mokiniams garbingus sertifikatus, kuriuose nurodyta, kad jų klasės mokiniai, mokytojai ir tėveliai patenka į ,,Kūrybinių partnerysčių“ programos projektus, kurie prasidės jau nuo kitos savaitės. 1-2 klasės mokiniai dalyvaus projekte"Kuriame savo mokyklą kartu". Jiems teko ypač sudėtinga užduotis - sukurti saugią ir įdomią mokymosi erdvę, kuri būtų naudinga mokymuisi. Šio tikslo siekti jiems ir padės kitokio dizaino studijos „Absurdo idėjos“ savininkė Jurgita Jakubauskaitė. Ji žadėjo vaikus išmokyti rūšiuoti šiukšles ir iš jų pasigaminti daug naudingų ir labai įdomių daiktų, kurie pertraukų metu žadins vaikų smalsumą ir skatins nejučia mokytis. Trečiokai kartu su muzikantu Martynu Sučyla dalyvaus projekte ,,Mokytis ritme“. Muzikos ritmų pagalba bus gerinami vaikų nemėgstamų dalykų ( anglų ir lietuvių k.) pasiekimai, mokiniai susipažins su kitų kultūrų muzikos ritmais, judesiais, Polinezijos salyno ir Afrikos žaidimais, pasaulio muzikos instrumentais, patys pasigamins muzikos instrumentus. Ketvirtokai, kartu su aktore Brigita Arsobaite susipažins, kaip kuriamas kinas, animacija (garsas, vaizdas, personažas, scenarijus) projekte ,,Draugiškos galimybės“. Šio projekto metu bus sukurti net keli filmai, kurie bus pristatyti Obelių mokyklos-darželio bendruomenei. Visą projektų eigą stebės mūsų kūrybos agentė –Jurgita Bugailiškienė, kuri jau nuo spalio mėnesio stebėjo vaikus ir iškėlė aktualiausias problemas, kurios bus sprendžiamos šių projektų metu.

Po žaidimo mokiniai susiskirstė į grupes, pagal projektus ir susitiko su kuriančiais praktikais. Jie papasakojo vaikams, kaip bus įgyvendinami projektai, kas bus sukurta jų metu. Žinoma, taip pat buvo žaidžiami žaidimai, lankstomos statybininkų kepuraitės, skambėjo tranki būgnų muzika. Jau nuo sausio 31 dienos prasidės projektų veiklos. Tikimės, kad jose aktyviai dalyvaus visa Obelių mokyklos-darželio bendruomenė.

Akimirkos iš šventės.............

BUDINČIŲJŲ PAREIGOS

  


1. Nuvalyti lentą.

2. Surinkti šiukšles.

3. Sulygiuoti suolus.

4. Išvėdinti klasę.

5. Sudrausminti draugus.

 

                

Obelių darželio-mokyklos               Obelių darželio-mokyklos

3 a klasės mokinio                         3 a klasės mokinio

Jono Petraičio                                Jono Petraičio

lietuvių kalbos darbai                   matematikos darbai

                                     2011 - 2012 m.m.

   Balandžio 13 d. mūsų mokykloje buvo neeilinė. Visi mokėmės marginti Velykinį margutį. Jį išmarginti padėjo Rokiškio krašto muziejaus darbuotoja Laima Klasinskienė. Kokių tik margučių nebuvo, visi jie išmarginti pačių vaikų rankomis. Išmarginę margučius, skubėjome į aktų salę, kur vyko vaikų Velykėlių šventė.

   Akimirkos ............ 

                                          Netradicinė pamoka

     Vasario 28 d.  mes ėjome į Obelių miesto biblioteką, kur vyko pamoka apie mūsų krašto įžymų žmogų Juozą Zauką. Apie knygnešį, chorvedį, režisierių mums papasakojo bibliotekininkė G.Deksnienė.  Bibliotekoje eksponuojami asmeniniai knygnešio daiktai, jo asmeniniai dokumentai. Juozui Zaukai vasario 23 d. būtų suėję 150 metų.

    Akimirkos iš netradicinės pamokos........

                                           Amatų diena   

        Vasario 24 d. mūsų mokykloje  vyko kultūrinė - pažintinė diena. Nuo pat ryto mokykloje lankėsi daug labai įdomių žmonių. Tai žmonės, kurie laisvalaikį savo skiria įvairiems pomėgiams: skiautiniams, piešimui, kiaušinių marginimui, karoliukų vėrimui, papuošalų darymui, kalvystei, mezgimui. Mokyklos koridoriuose gėrėjomės obeliečių D.Kelečienės, A.Gaudzės, O.Bunienės, E.Laužadienės, D.Diponienės, R.Jakštienės, L.Urbonienės, R. Džiugelienės, I.Daščiorienės, R.Širvienės darbais. Kiekvienas svečias mielai pasakojo apie savo darbus, dalijosi patirtimi. 

      O mes antrokai dar buvome nuvykę pas audėją Z.Butėnienę, kuri mums papasakojo apie seniausią lietuvių moterų amatą - audimą.

     Akimirkos iš šios dienos.......... 

      Tuo diena nesibaigė. Apžiūrėję gražius darbus ir patys sugalvojome pabandyti. Į pagalbą mums suskubo padėti pynėja iš popieriaus O. Šablinskienė. Mes esame labai  jai dėkingi. O kaip gi mums sekėsi? Ogi taip.....

    Pynėm pynėm ir štai ką nupynėm........

Akimirkos iš popietės "Prie balto KŪčių stalo"......

                                  Lapkričio 30 d. mūsų mokykloje vyko Advento popietė. Į aktų salę sugužėjo visų klasių mokinukai. Salė pakvipo žalių eglių, pušų šakomis. Mat mokėmės pinti Advento vainiką. Koks gi Adventas, be Adventinio vainiko! Mokėmės sakyti gražius palinkėjimus, draugams, mokytojoms, mamytėms. Nuoširdus ačiū Domo mamytei, kuri dalyvavo popietėje ir mokė pinti Adventinį vainiką. Tikėkimės, kad pabuvoję popietėje, tapome šiek tiek geresni, draugiškesni, supratingesni.

                                 Linkiu ramaus, gero Adventinio laikotarpio.

                                 Susitiksime prie balto Kūčių stalo.

 

 

Akimirkos iš popietės...........

        Spalio 14 d. mūsų mokykloje vyko liaudiškos dainos konkursas. Šventiškai pasidabinę mokinukai traukė dainas, kurias kadaise dainavo jų tėveliai ir seneliai. O kokių tik jie nemoka dainų! O kaip gražiai  dainuoja! Netgi vertinimo komisijai buvo labai sunku išrinkti geriausius.  Bet konkursas yra konkursas! I - ąją vietą laimėjo 3 a klasės dainininkai, kurie atliko Obelių krašto dainą apie ąžuolėlį. II - oji vieta skirta 4 a kl. dainorėliams už dainą "Šią naktelę". O kam gi atiteko III - oji vieta? Ogi mūsų klasės linelių augintojams. Sveikinu Juos!

     Džiaugiuosi, kad liaudiška daina nėra užmiršta ir linkiu , kad ji visada  skambėtų mūsų mokinių lūpose.

 

                                                 Mokytoja Milda

Akimirkos iš liaudies dainų konkurso........

                      Spalio 6 d. lankėmės Rokiškyje, žiūrėjome Panevėžio lėlių vežimo teatro spektaklį "Mažojo automobiliuko nuotykiai". Kartu apsilankėme rajono viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje. Ten gėrėjomės pelėdų ir pelėdžiukų ekspozicija. Pelėdų ir pelėdžiukų kolekcija pradėta kaupti 2000 metais. Ekspozicijoje yra apie 300 įvairių dirbinių su pelėdomis ir pelėdžiukais. Apie šį išminties paukštį kaupiama mokslo populiarioji, mokomoji literatūra, tautosaka, mitologija, rajono literatų kūryba. Nuo 2007 metų bibliotekoje auginama ir globojama nuo pražūties išgelbėta naminė pelėda Uksė. Aplankėme ir lėlių teatro svetainę. Čia eksponuojamos lazdelinės, pirštininės, gabitinės, planšetinės teatrinės lėlės. Iš lėlių, žaidimų ir vaikystės svajonių  1955 metais įkurtas lėlių teatras "Padaužiukai". Teatras mielai vyksta į gastroles po rajono bibliotekas, mokyklas, vaikų darželius.

                 Pakeliui dar užsukome į Liongino Šepkos parką, kuriame pastatyta 68 skulptūros, sukurtos garsiausių visos Lietuvos medžio skulptorių.

         Šios dienos akimirkos.............

 

   Spalio 1 d. yra paskelbta Tarptautine pagyvenusių žmonių diena. Obelių darželio - mokyklos ugdytiniai ir mokytojos, padedant tėveliams, šią savaitę dalyvavo akcijoje "Dovanoju šilumą, šypseną". Akcijos metu lankėmės pas vienišus, pagyvenusius obeliečius.  Ėjome pas juos nešdami savo širdelėse šilumą, gerumą,  šiokių tokių dovanėlių, kad pagyvenusių vienišų žmonių akyse pasirodytų šypsena. 

            Akimirkos iš susitikimų su senyvo amžiaus obeliečiais.........

                               Kovo mėnesį Rokiškyje prasidėjo XXVII  profesionalių teatrų festivalis "Vaidiname žemdirbiams". Kiekvienais metais festivalis nustebina ir mažuosius žiūrovus. Šiais metais ir mes aplankysime du spektaklius. Tai Keistuolių teatro spektaklį "Pati labiausia pasaka" ir Vilniaus Lėlės teatro spektaklį pagal J.Marcinkevičių "Grybų karas".

                           Kovo 15 d. jau aplankėme vieną spektaklį . Mus sužavėjo aktorių vaidyba, spektaklio turinys.

                           Prieš spektaklį mes dar buvome uzsukę į Pegaso knygyną, kur dalyvavome pamokėlėje apie pasakas. Jos metu atlikome įvairias užduotis. Knygyno darbuotoja mums papasakojo apie Pasakas, įteikė prisiminimui diplomus.

                           Akimirkos iš pamokėlės apie Pasakas.......

        Kovo 8 d. darželyje-mokykloje vyko raiškiojo skaitymo konkursas "Eilės vaikystei ir Lietuvai". Jame dalyvavo ir pirmokai. Labai malonu, kad laureatais tapo ir mūsų klasės atstovai.

          Silvija tapo I - osios vietos nugalėtoja, o Marija - III vietos nugalėtoja.

          Sveikiname Jas! Nenusiminkite tie, kurie nepatekote į laureatų gretas. Svarbiausia dalyvauti,nugalėti scenos baimę ir pasitikėti savimi! O visa kita - priešakyje!

          Silvija Lažauskaitė vyks į rajoninį raiškiojo skaitymo konkursą, kuris vyks kovo 22 d.  Linkime jai s ė k m ė s !

        Akimirkos iš skaitovų konkurso............

                           Gerb. Tėveliai ir Seneliai,

       Nuoširdžiai dėkojame  visiems Jums, kurie padėjote dalyvauti mums Kaziuko mugėje. Vieniems už tai, kad padėjote darbelius gaminti, kitiems - kad pirkote darbelius mugėje, kad nepagailėjote savo brangaus laiko ir kartu su mumis šurmuliavote mokykloje!

 

                                   Pirmokai ir mokytoja

 

       Akimirkos iš Kaziuko mugės........

                              Dėmesio! Dėmesio!

 

   Kovo 4 d. Obelių darželyje-mokykloje  vyks Kaziuko mugė! Kas pirks - kas parduos!

   Mielieji Tėveliai, gerbiami Seneliai, padėkite pirmokėliams dalyvauti mugėje! Juk jie patys mažiausi mugės dalyviai ir jiems dar labai sunku vieniems savarankiškai pagaminti darbelių, kuriuos būtų galima parduoti!

                             Sėkmės!

                             Mūsų darželyje-mokykloje vyksta mokinių kūrybinių darbų paroda "Idėjos ant ratų". Kodėl ant ratų? Todėl, kad ši paroda keliaus ir aplankys mokyklas su kuriomis mūsų įstaiga draugauja. Lai pasidžiaugia ir kitų mokyklų mokiniai ir mokytojai mūsų idėjomis, kurios atsispindi kūrybinguose darbeliuose. Sėkmės!  Šiuo metu ši paroda eksponuojama Obelių miesto bibliotekoje.

                              Akimirkos iš ekskursijos!

                              O įspūdžių daug!

                              O duonelės skanumėlis........